Het grote ANWB Reisboek Europa Els Andriesse (Coörd.)
Onlangs bracht de ANWB een super dik bladerboek uit: het grote ANWB Reisboek Europa. “Een reis door Europa langs de meest fascinerende plekken in meer dan 1500 foto’s”. En dat is inderdaad een zeer correcte omschrijving van dit enorme boekwerk. Niet zozeer een gedetailleerde gids van een bepaalde streek of stad, maar juist een verzamelband om inspiratie op te doen. Veel inspiratie.
Voornamelijk steden
Hoewel op de eerste bladzijden van dit boek de nadruk ligt op het prachtige natuurschoon dat Europa rijk is, zijn er toch voornamelijk steden opgenomen in het boek. Van elk Europees land zijn de mooiste steden opgenomen, waarbij wordt stil gestaan bij de verschillende bijzondere bezienswaardigheden die er dan in die stad te zien zijn. De foto’s die daarbij worden getoond zijn van absolute topkwaliteit en laten je echt zien hoe mooi het in sommige steden kan zijn.
Veel te zien, weinig te lezen
De nadruk bij dit boek ligt duidelijk op het zien. Niet voor niets wordt er in de ondertitel verwezen naar de meer dan 1500 foto’s die er in het boek zijn gebruikt. Zoals gezegd zijn die stuk voor stuk van topkwaliteit en is het dan ook een genot om door het boek te bladeren. Maar voor de liefhebbers valt er ook wel wat te lezen in het boek. Alle foto’s zijn namelijk goed voorzien van bijschriften en zo is goed op te maken wat er zoal op de foto’s is te zien. Dat het echter geen leesboek is zal duidelijk zijn.
Voor in de boekenkast
Dit grote ANWB reisboek is duidelijk niet bedoeld om mee op reis te nemen. Het is meer een boek om in de boekenkast te hebben staan en af en toe eens in te bladeren om inspiratie op te doen voor een volgende (steden)trip. Dat maakt het misschien ook wel een prima geschenk, omdat de lezer er direct en indirect zeker veel plezier aan zal beleven.
Over ANWB Media/BoekenANWB Media/Boeken maakt deel uit van de bekende ANWB. De boeken die zij uitgeven zijn vaak van hoge kwaliteit en bedoelt om zowel leden als niet-leden te helpen bij het vinden van leuke bestemmingen, het leren van vaardigheden (rijles, vaarbewijs, etc.) of het beter begrijpen van de natuur (natuurgidsen, etc.).
De meningen van anderen over dit boekEr zijn voor dit boek nog geen andere meningen ingezonden. Geef daarom vandaag nog jouw mening over 'Het grote ANWB Reisboek Europa' van Els Andriesse(Coörd.).
Eerder werd onder andere speciale aandacht gegeven aan:
Wandelen door de mooiste dorpen van Wallonië (Jacques Maget) Wandelwegwijzer Auvergne (Gjelt de Graaf) Topografische Atlas Nederland (3e editie) (Erika van Zinderen Bakker (Coörd.)) Dagstappergids West-Vlaanderen (Luc Defoort, e.a.) Topografische Atlas Nederland (ANWB) ANWB Wandelgids Stadswandelingen (ANWB) Marokko (Elmar Actief) (Daniela Schetar en Friedrich Köthe) Klem (Frank van Zwol) Vestingsteden (Nina van den Broek ea) Niemandsland (Frank van Zwol) Wandelgids Twente, Salland, Achterhoek (Quinten Lange (Coörd.)) Walking (Paulo Coelho, e.a.) Handboek reizen met kinderen (Yvonne Verboeket) IJsland (Ger Meesters) De Groote Zijderoute (Marc Helsen) De Grote Satelliet Wereldatlas (Daniel Hunstein ea.) Hiking in Japan (Lonely Planet) Sporen van de tram Maastricht-Vaals (Frank Jasnen) Outdoor Survival (Garth Hattingh) Historische route De Ardennen (Lans de sporen van het Ardennenoffensief) (Aad Spanjaard) Wandelgids Noorwegen (Sabine Gorsemann en Christian Kaiser) National Geographic Survivalgids (Michael S. Sweeney e.a.) A loo with a view (Luke Barclay) Travel Photography (Steve Davey) Het treintje van de weemoed (Rudolf Bakker)
|