Home » Boekrecensies » Leesboeken » Revanche in de Andes
Revanche in de Andes
Frank van Rijn
Frank van Rijn is dé wereldfietser van Nederland. Hij heeft niet alleen vele reizen op de fiets gemaakt, inmiddels zijn er ook een behoorlijk aantal (vermakelijke) boeken van zijn hand verschenen met beschrijvingen van zijn avonturen op het zadel. Dit boek is een geheel herziene uitgave van zijn eerste boek (Zuid-Amerika op de fiets, later opnieuw uitgebracht als Duizend-en-één redenen om terug te gaan). Het staat vol met leuke passages over Frank's tocht dwars het Zuid-Amerikaanse continent.
Ook voor hikers is het boek leuk om te lezen. De schrijfwijze van Van Rijn is aanstekelijk en vaak ook bijzonder humoristische. Hij heeft een nuchtere kijk op de vreemde culturen waar hij mee in aanraking komt en beschrijft in geuren en kleuren over de leuke en minder leuke dagen van de lange tocht. Juist omdat hij zoveel beschrijft van de gebieden waar hij doorheen fietst zijn de boeken van Van Rijn een must om te lezen voor mensen die dezelfde bestemming op het oog hebben (zowel hikers als bikers).
Het boek is voorzien van vele foto's (zowel in kleur als zwart-wit) en duidelijke overzichtskaarten om te zien waar het verhaal zich afspeelt. Net als de andere boeken van Van Rijn is ook dit opnieuw een aanrader!
Over de auteur
Frank van Rijn is een wereld-fenomeen als het gaat om fietsen in de wereld. Het genieten van het in aanraking komen met vreemde culturen, het afzien tijdens een helse klim op een stoffige weg of de praktische problemen van het vinden van een slaapplaats maakt zijn boeken leuk om te lezen. Zowel als leesboek voor de liefhebbers als soort van gids voor mensen met de dezelfde ambitie/bestemming.
Praktische informatie
Titel: Revanche in de Andes
Auteur(s): Frank van Rijn
Aantal pagina's: 259
ISBN: 9038912544
Uitgeverij: Uitgeverij Elmar
Eerder werd onder andere speciale aandacht gegeven aan:
- Wandelen in Västernorrland (Paul van Bodengraven en Marco Barten)
- Limburg (Reisgids) (ANWB)
- Noord-Italiaans merengebied (Elmar Compact gidsen) (Elio Pelzers)
- Daar ging m'n string (Jennifer L. Leo (red.))
- Wandelen in Devon (Paul van Bodengraven en Marco Barten)
- Wandelgids Twente, Salland, Achterhoek (Quinten Lange (Coörd.))
- Let my people go surfing (Yvon Chouinard)
- Eiger-Nordwand (Thomas Ulrich)
- Planeet Aarde, de making of (David Nicholson-Lord)
- Veiligheid en risico in de bergsport (Pit Schubert)
- Wild China (Phil Chapman e.a.)
- Survival Gids (ANWB)
- Up Shit Creek (Joe Lindsay)
- Wandelwegwijzer Auvergne (Gjelt de Graaf)
- De meest onvergetelijke reiservaringen (Steve Watkins en Clare Jones)
- Medisch handboek voor de Buitensporter (Peter Steele)
- Naar nieuwe hoogte (Wilco van Rooijen)
- Nordic Walking (Stap voor stap gezond en fit) (Bettina Wenzel)
- Barcelona, de grote verleidster (Robert Hughes)
- South Eastern Europe Rock Climbing Atlas (Wynand Groenewegen & Marloes van den Berg)
- Oost-Provence, Alpes - Côte d'Azur (John en Pat Underwood)
- Op Reis! (Craig Doyle (red.))
- Trekking in Slovenia (The Slovene High Level Route) (Justi Carey en Roy Clark)
- Wandelgids La Palma (Klaus en Annette Wolfsperger)
- Was ik in vredesnaam maar thuisgebleven (Roger Rapoport, e.a.)