Home » Boekrecensies » Leesboeken » Revanche in de Andes
Revanche in de Andes
Frank van Rijn
Frank van Rijn is dé wereldfietser van Nederland. Hij heeft niet alleen vele reizen op de fiets gemaakt, inmiddels zijn er ook een behoorlijk aantal (vermakelijke) boeken van zijn hand verschenen met beschrijvingen van zijn avonturen op het zadel. Dit boek is een geheel herziene uitgave van zijn eerste boek (Zuid-Amerika op de fiets, later opnieuw uitgebracht als Duizend-en-één redenen om terug te gaan). Het staat vol met leuke passages over Frank's tocht dwars het Zuid-Amerikaanse continent.
Ook voor hikers is het boek leuk om te lezen. De schrijfwijze van Van Rijn is aanstekelijk en vaak ook bijzonder humoristische. Hij heeft een nuchtere kijk op de vreemde culturen waar hij mee in aanraking komt en beschrijft in geuren en kleuren over de leuke en minder leuke dagen van de lange tocht. Juist omdat hij zoveel beschrijft van de gebieden waar hij doorheen fietst zijn de boeken van Van Rijn een must om te lezen voor mensen die dezelfde bestemming op het oog hebben (zowel hikers als bikers).
Het boek is voorzien van vele foto's (zowel in kleur als zwart-wit) en duidelijke overzichtskaarten om te zien waar het verhaal zich afspeelt. Net als de andere boeken van Van Rijn is ook dit opnieuw een aanrader!
Over de auteur
Frank van Rijn is een wereld-fenomeen als het gaat om fietsen in de wereld. Het genieten van het in aanraking komen met vreemde culturen, het afzien tijdens een helse klim op een stoffige weg of de praktische problemen van het vinden van een slaapplaats maakt zijn boeken leuk om te lezen. Zowel als leesboek voor de liefhebbers als soort van gids voor mensen met de dezelfde ambitie/bestemming.
Praktische informatie
Titel: Revanche in de Andes
Auteur(s): Frank van Rijn
Aantal pagina's: 259
ISBN: 9038912544
Uitgeverij: Uitgeverij Elmar
Eerder werd onder andere speciale aandacht gegeven aan:
- Was ik in vredesnaam maar thuisgebleven (Roger Rapoport, e.a.)
- Wandelen met je hond (Nicky Gootjes)
- Handboek knopen (Des Pawson)
- Wereldreisgids Thailand (Renate Loose)
- De laatste meters (Reintje Gianotten)
- Handboek alpiene gevaren (Robert Steenmeijer)
- Hart van Portugal (Roel Klein en Bert Stok)
- Santiago de Compostella (Historische Route) (Jan Witte)
- Vogels in hun landschap (Monica Wesseling ea)
- Mexico (Cultuur bewust!) (Guy Mavor)
- Gare du Nord (Philip Freriks)
- IJsland (Ger Meesters)
- Fotogids Actie & Outdoor (Bill Hatcher)
- Wandelen door de mooiste dorpen van Wallonië (Jacques Maget)
- Central and Eastern European Wildlife (Gerard Gorman)
- Geogids Corsica (Vincent Noyoux)
- Bomen (Bruno P. Kremer)
- Actief genieten in de Ardennen (Julien van Remoortere)
- Moveable Feasts (Amy-Jane Beer en Roy Halpin)
- De 100 mooiste dagwandelingen in de Pyreneeën (deel 1) (Ton Joosten)
- Limburg (Reisgids) (ANWB)
- Op zoek naar evenwicht (Ronald Naar)
- Italian Lakes (Step by Step) (Susie Boulton)
- Mountain Biking Europe (Rowan Sorell, Chris Moran en Ben Mondy)
- The Andes, a trekking guide (John en Cathy Biggar)