Home » Boekrecensies » Route-boeken » Wandelgids Noorwegen
Wandelgids Noorwegen
Sabine Gorsemann en Christian Kaiser
Sprookjes-achtige uitzichten; dit boek staat er vol mee! En dat is ook niet zo vreemd, want Noorwegen is een schitterend wandel-land. En hoewel de titel van de gids anders doet vermoeden, beslaan de routes slechts een klein deel van Noorwegen, namelijk het gebied binnen de driehoek Bergen-Lillehamer-Molde. Maar in plaats van een beperking is dit juist een erg fijne bijkomstigheid: op die manier kunnen namelijk meerdere tochten worden uitgekozen voor een korte vakantie, zonder er bang voor te hoeven zijn dat ze te ver uit elkaar liggen.
Naast de bekende klassiekers (Hardangerjøkulen, Peer Gynt-pad, etc.) is er gelukkig ook plaats ingeruimd voor minder bekende, maar niet minder mooie routes. En van elke route is er makkelijk hoogteprofiel weergegeven om te zien of de route wel geschikt is. Daarnaast uiteraard praktische informatie over bereikbaarheid, afstand en tijdsduur, moeilijkheidsgraad en welke kaart nodig is. Extra makkelijk is ook de vermelding waar men onderweg (of juist niet) eten en drinken kan komen. Op die manier kunnen onaangename verrassingen worden voorkomen.
De routes zijn allemaal voorzien van overzichtskaarten, zodat je redelijk makkelijk (samen met het hoogteprofiel) kunt bepalen wat en waar er te verwachten valt. De schitterende kleuren-foto's maken het af, zodat alleen al het doorlezen van het handzame boekje de lezer kriebels kan bezorgen om een reis richting het hoge noorden te boeken.
Over de auteur
Sabine Gorsemann promoveerde in 1994 op het onderwerp 'reisboeken' en kan dus bogen op een behoorlijke ervaring met betrekking tot dat onderwerp. Op dit moment is zij docente aan de universiteit van Bremen, schrijft ze reisgidsen en leidt ze studiereizen in voornamelijk de Scandinavische landen. Christian Kaiser is ook werkzaam in Bremen als leraar en studeerde geografie, sport en orthopedagogie.
Praktische informatie
Titel: Wandelgids Noorwegen
Auteur(s): Sabine Gorsemann en Christian Kaiser
Aantal pagina's: 166
ISBN: 9018016446
Uitgeverij: ANWB Media/Boeken
Eerder werd onder andere speciale aandacht gegeven aan:
- Die Dolomieten (Bernd Ritschel en Eugen E. Hüsler)
- Italië (Wat&Hoe reisgids) (Sally Roy ea.)
- Mexico (Cultuur bewust!) (Guy Mavor)
- Terug naar Togo (Martien den Haan)
- Hiking in Japan (Lonely Planet)
- The essential hillwalker's guide (Kevin Walker en Peter Steele)
- GPS Wijzer (Foeke Jan Reitsma en Joost Verbeek)
- In het spoor van Peking Express (Marc Helsen)
- Rondje wereld (Backpacker in het jaar van de hoelahoep) (Niels Mulder)
- Trekking (Wat&Hoe praktisch) (Gunter Schramm)
- Handboek Kaart Kompas GPS (Frans Welkamp)
- Bakvissen met ballen (Janna Overbeek en Lean Baas)
- Limburg (Reisgids) (ANWB)
- Anekdoten vom Berg (Pit Schubert)
- Essential Bushcraft (Ray Mears)
- IJsland (Ger Meesters)
- Wandelgids Twente, Salland, Achterhoek (Quinten Lange (Coörd.))
- National Geographic Survivalgids (Michael S. Sweeney e.a.)
- De langste boswandeling van Nederland (Menno Faber en Ad Snelderwaard)
- Wandelgids Nederland (Pieter-Paul van Laake)
- 123 Natuurgids Paddenstoelen (Ewald Gerhardt)
- Klem (Aron Ralston)
- Walking (Paulo Coelho, e.a.)
- Fotograferen onderweg (Frank Muller)
- Insight City Guide: Barcelona (Onbekend)