De weg naar Santiago de Compostella Kathryn Harrison
Waar de meeste boeken over de pelgrimsroute naar Santiago de Compostella een zeker enthousiasme weten over te brengen is dit boek bijna een waarschuwing om maar vooral niet op pad te gaan. De auteur beschrijft verschillende keren dat ze de onderdelen van de route heeft gelopen, maar bijna continu is ze aan het twijfelen over de zin en de lust van het wandelen of is ze aan het klagen over het uitzicht, de saaiheid of de accommodaties waar ze overnacht.
Het boek is opgedeeld in verschillende delen, waarbij de chronologie overigens niet wordt gevolgd. Ze beschrijft de keer dat ze met haar dochter een groot stuk van de route volgde, maar bijna continu vraagt ze zich tijdens het wandelen af of de dochter het wel naar de zin heeft. Vervolgens een veel korter stuk waarin ze beschrijft hoe ze –zeven maanden zwanger- totaal uitgeput en lusteloos een stuk loopt, maar moet opgeven. Daarna springt het terug naar de keer in 1999 (dus na het tweede deel, maar juist weer vóór het eerste deel van het boek).
Een beetje vreemd dus om daar een boek mee te vullen, maar ze is nu eenmaal schrijver en dus kun je verwachten dat ze na zo veel kilometers ook daadwerkelijk een boek schrijft. Jammer eigenlijk, want het is zoals gezegd meer een klaagzang dan een uitnodiging om de route ook te gaan wandelen.
Persoonlijk vind ik het jammer als iemand de weg naar Compostella de Santiago op een dergelijke wijze beschrijft. Het lijkt wel of Harrison net datgene heeft gemist dat bij veel Santiago-gangers net wel de drive is: de knop die wordt omgezet om te kunnen genieten van de dag en de omgeving en daarbij alle dagelijkse beslommeringen van werk en thuis achter te laten.
Over Uitgeverij Maarten Muntinga bv De Rainbow Pockets van Uitgeverij Maarten Muntinga zijn een graag geziene aanvulling op de verzameling van lezers. De boeken zijn zonder uitzondering laag geprijsd en bieden op die manier een lage drempel om veel te lezen. Naast bovengenoemd boek zijn er Rainbow Pockets van onder andere Ronald Naar, Isabelle Eberhardt en Hella S. Haasse.
De meningen van anderen over dit boekEr zijn voor dit boek nog geen andere meningen ingezonden. Geef daarom vandaag nog jouw mening over 'De weg naar Santiago de Compostella' van Kathryn Harrison.
Eerder werd onder andere speciale aandacht gegeven aan:
Tribe (Bruce Parry) Walking the French Alps: GR5 (Martin Collins) Hiking in the Sierra Nevada (Lonely Planet) Wandelboek Ardense natuur (Julien van Remoortere) Handboek kaart-kompas-GPS (Wat&Hoe praktisch) (Wolfgang Linke) Tussen Orinoco en Amazone (Redmond O'Hanlon) Wandelen met je hond (Nicky Gootjes) National Geographic Survivalgids (Michael S. Sweeney e.a.) De weg naar Santiago de Compostella (Kathryn Harrison) Hoe word ik wereldreiziger? (Marcel Gansevoort) Casanova's reizen (Giacomo Casanova) Groene vakantiegids Nederland, België en Luxemburg (ANWB) Adventure Armenia (Carine Bachmann en Jeffrey Tufenkian) Aan de voet van de Tour de Madeloc (Frank van Rijn) Wandelatlas Nationale Parken (Michiel Hegener) Was ik maar nooit de deur uitgegaan! (Roger Rapoport, e.a.) Daar ging m'n string (Jennifer L. Leo (red.)) Overleven op de K2 (Wilco van Rooijen) Lois onderweg (Lois Pryce) SAS Survival Guide (John Wiseman) Rondje wereld (Backpacker in het jaar van de hoelahoep) (Niels Mulder) De basis (SAS Survivalgids) (Barry Davies BEM) West-Provence en Languedoc-Roussillion (John en Pat Underwood) Ray Mears goes walkabout (Ray Mears) Kilimanjaro (Henry Stedman)
|