Tyron van Hee: De 10 geboden van de wereldreiziger
ISBN: 9789020971514
141 pagina's
Uitgeverij: Uitgeverij Lannoo

Bestel dit boek bij:
Bol.com


Affiliate-links:


De 10 geboden van de wereldreiziger
Tyron van Hee

De ware reiziger weet dat reizen niet altijd ontspanning betekent. Dat reizen zelfs vaker inspannend is te noemen, zeker als je buiten de gebaande paden reist. Deze gids is juist voor die reizigers die inderdaad nog wel eens van het gebaande pad willen afwijken en op ontdekkingsreis willen gaan. Hoewel ze al vrij snel zullen doorkrijgen dat echt ontdekken nauwelijks meer mogelijk is in deze tijd. Een feit dat ook in dit boek aandacht krijgt.

Tyron van Hee schrijft over de regels waar je je als reiziger maar het beste aan kunt houden. Zijn tien geboden zijn gebaseerd op eigen ervaringen en het is dan ook duidelijk dat de auteur zelf ook door schade en schande wijzer is geworden. De gids is namelijk doorspekt met anekdotes en ervaringen die het bewijs leveren dat een reiziger de genoemde geboden maar beter kan opvolgen.

Het leuke aan deze gids is dat het de reiziger aanspreekt op diens eigen verantwoordelijkheden en gezonde verstand. Daarbij is de auteur lekker direct en schroomt hij niet om en toe flink sarcastisch uit de hoek te komen. Mede daardoor is de gids waarschijnlijk ook zo lekker om door te lezen. De voorbeelden die worden gegeven zijn namelijk lekker duidelijk en over het algemeen direct terug te leiden naar eigen ervaringen van e auteur.

Overigens blijft het in de gids niet enkel bij tien geboden. Die worden immers ook op de voorkant van het boek al opgesomd. He boek gaat veel verder met praktische tips en verhalen die duidelijk maken van het waarom van het betreffende gebod. Sommige van de tips die worden gegeven lijken wat vreemd, maar als ware reiziger zul je al snel merken dat je je verwachtingen steeds opnieuw moet bijstellen om niet door te draaien tijdens het reizen.

Hoewel ik eerst dacht dat deze gids vooral bedoeld was voor backpackers, werd al snel duidelijk dat ook andere reizigers nut zullen hebben van het boek. Wie wil immers niet geld besparen op zijn trip of zo lang mogelijk goede vrienden blijven met zijn of haar reisgenoten? Voor mij is deze gids dan ook aanrader voor een ieder die zijn voordeur achter zich dichttrekt om op pad te gaan.

Over de auteur
Tyron van Hee (1975) trekt verbeten de wereld rond. Hij reist uit nieuwsgierigheid, uit idealisme en af en toe uit liefdesverdriet. In het gewone leven runt hij een betonbedrijf.

Over Uitgeverij Lannoo
Uitgeverij Lannoo is in Nederland vooral bekend om diens 'Dicht-Bij-Huis'-serie, routegidsen met allemaal eenzelfde soort structuur en daardoor makkelijk te doorgronden voor de gebruiker. Ook de Trotter-serie is een uitgave van Lannoo. In België kent men Lannoo als distributeur van onder andere de Lonely Planet Gidsen en de boeken van de ANWB. Daarnaast geeft Lannoo ook boeken uit over onder andere kunst, gezondheid, lifestyle en geschiedenis.

De meningen van anderen over dit boek

Anderen gaven dit boek gemiddeld een score van 6.25.
Er zijn 4 inzendingen, bekijk ze hier of geef direct jouw mening over 'De 10 geboden van de wereldreiziger' van Tyron van Hee.

Eerder werd onder andere speciale aandacht gegeven aan:
Daar brak m'n hak (Jennifer L. Leo (red.))
Allgäuer Wanderberge (Herbert Mayr)
Handboek alpiene gevaren (Robert Steenmeijer)
Zomer Zin. Verhalen voor in de strandstoel (Désanne van Brederode e.a.)
Scotland (Chris Townsend)
Fietsen op het dak van de wereld (Guy Vancraybex)
Noorwegen (Elmar Actief) (Thomas A. Merk)
Zijn we er al? (Peter van Straaten)
Zuid-Limburg (Wat&Hoe wandelgids) (Claudia Dekkers, e.a.)
Nordic Walking in de praktijk (Marco Maas)
New Zealand (Lonely Planet)
De langste boswandeling van Nederland (Menno Faber en Ad Snelderwaard)
Naar nieuwe hoogte (Wilco van Rooijen)
Alles over geocaching (Jaap van Raffe en Tineke de Boer)
Bomen (Bruno P. Kremer)
Maas-Niederrhein pad (Keesjan van den Herik en Silke Weich (teksten))
Essential Bushcraft (Ray Mears)
Wereldwijzer Roemenië (Joost Kingma)
Goedkoop overnachten Nederland (ANWB)
Topografische Atlas België (Nationaal Geografisch Instituut)
Een vrijgevochten doorzetter (Ab ter Haar)
Tibet - Escape from the roof of the world (Dieter Glogowski en Franz Binder)
Wandelen met je hond (Nicky Gootjes)
Switzerland (Lonely Planet)
Meer grenzeloos leedvermaak (Dan Hiscocks (red.))


Hiking-site.nl op Twitter




Share/Bookmark
homezoeken op deze sitetop van de pagina
Vertel vrienden over deze pagina

Laatste wijziging: 27-11-2023

Hiking-site.nl is een site voor actieve buitensporters, wandelaars en hikers die op zoek zijn naar informatie over materiaal, routes, navigatie, EHBO, tips en tricks, avontuur, wandelen, outdoor en buitensporten. Nieuw op deze site?
Lees dan eerst eens rustig deze pagina met informatie over Hiking-site.nl!
[home] [linken naar Hiking-site.nl] [adverteren op Hiking-site.nl]