Carbon Felt

Ik kwam gisteren ook een filmpje tegen van iemand die "fire rope" gebruikt... t'is wel een ander product en een andere applicatie voor een ander probleem... maar toch... het voorkomt waarschijnlijk wel het koken van de spiritus. Fire rope is dat touw dat wel gebruikt wordt om deuren van houtkachels goed te laten sluiten.... kachelkoord. Is in ieder geval een stuk betaalbaarder (5 euro voor een meter 10 mm koord http://www.houtkachels.com/webshop.html)

http://www.youtube.com/watch?v=L2jliPdwEWY
 
Steun Hiking-site.nl door aankopen te doen via de volgende links (een kleine commissie op aankopen zijn de verdiensten):

Kan het misschien ook met een stukje blusdeken?
zijn soms voor 6 eur te koop in goedkope winkels.

als het iets moet zijn dan niet moet branden.
 
Blusdekens zijn van aluminiumfolie toch?

Even terug naar het nut van een "onbrandbare lont" bij een alcoholbrander. Begin van deze maand was ik in Noorwegen en heb m'n benzinebrander voorverwarmd met alcohol (beverspirit). Dit was gewoon met een aansteker aan te steken. Er was geen lont nodig. Nu zat het wel rond het staal van de benzinebrander, maar echt lont kan je dat niet noemen. We hadden temperaturen tussen de -4 en -14. Dus is het wel nodig?
 
Even terug naar het nut van een "onbrandbare lont" bij een alcoholbrander. Begin van deze maand was ik in Noorwegen en heb m'n benzinebrander voorverwarmd met alcohol (beverspirit). Dit was gewoon met een aansteker aan te steken. Er was geen lont nodig. Nu zat het wel rond het staal van de benzinebrander, maar echt lont kan je dat niet noemen. We hadden temperaturen tussen de -4 en -14. Dus is het wel nodig?

Nodig? niet per se, maar afhankelijk van het soort brander kan felt helpen bij het maken van een meer efficiente brander, een veiligere brander, of soms de alcoholbrander helemaal overbodig maken.

- open blikje (cat stove varianten): felt voorkomt flare-ups als je de zaak zou willen verplaatsen omdat temperaturen overal gelijkmatiger zijn. Verder voorkomt het vlgs sommige mensen knoeien. Nadeel is dat je minder goed weet hoeveel alcohol er in zit en verplaatsen blijft sowieso link

- dubbelwandig systeem (pepsi stove varianten): felt in dubbele wand 'zuigt' alcohol omhoog, door het grotere temperatuur verloop verlaagt de verdamping terwijl de druk toeneemt waardoor je een meer gecontroleerde en efficentere verbranding en vaak een betere vlamverdeling krijgt.

- felt maak het mogelijk dat ik alcohol kan stoken in m'n backcountryboiler (soort superlichte kelty kettle) als vervanging van hout (als daar bijv een een berg sneeuw op ligt of vocht in zit). Gewoon soaken in de alcohol en dan aansteken in de vuurkamer is genoeg voor 600ml kokend water.

Nodig is het niet, handig is het wel ;)
 
De precieze clou weet ik niet maar als je een diepe plas spiritus hebt en het is koud dan wil deze niet branden zonder een beetje voorverwarmen dmv. een lont oid. Maar de spiritus in de lont wil wel branden. Waarom die in de lont wel en die in de cup niet is mij niet precies duidelijk maar het is in de lont uiteraard minder spiritus qua volume. Datzelfde is er aan de hand als je het uitspreid onde je branderkop om deze voor te verwarmen
 
blusdeken is niet van aluminium maar van een mix onbrandbaar materiaal
ziet er uit als een stuk stevig zeil

ik denk dat het vergroten van oppervlak door, extra materiaal, bijdraagt aan snellere opwarming-verbranding
 
Sorry voor het omhooghalen van een oud draadje, maar ik googlede net op carbon felt en kwam hier uit.
Ietsje wijzer geworden door deze discussie, vroeg ik me af of zo'n zelf op maat te knippen koolstoffilter voor een afzuigkap geen goede optie is? Bijvoorbeeld deze: http://www.wtw-filtershop.nl/a-22699355/universele-filters/hq-universeel-koolstoffilter-w4-49905/

Ik heb voor de komende maand ergens een avondje brandertjes maken op het programma staan, ik zal deze bestellen en eens zien of het werkt.
 
Als je leuke voorbeelden wilt hebben zoek dan op youtube naar INTENSE ANGLER en dan verder op stoves. Zie je geinige branders. Ook hij gebruikt carbon felt.
gr. Marianne
 
Blusdeken

Zijn gemaakt van glasvezel. Je hoort weleens horrorverhalen van blusdekens die in de fik gevlogen zijn, maar die zijn al eerder gebruikt en zijn vervuild met roet en/of vet.

Mirjam
 
Afgelopen weken ziek thuis en wat aan het YouTuben... En zo kwam ik ook (weer) terecht bij de alcohol brandertjes, superleuk! Ik heb een Fancy Feast Stove gemaakt en mis alleen nog een goed filter. Ik heb er nu katoen in en dat volgens mij ook goed, maar volgens mij kan het beter (efficiëntere verbranding?)

Mocht iemand van dit draadje het nog lezen, waar zijn jullie uiteindelijk op uitgekomen voor de "carbon felt"? Ik overweeg om als ik weer fit ben, en in de buurt kom, langs de Hornbach te gaan voor deze deze koolstof-fliter voor in de afzuigkap
Of langs de lokale kachel-zaak te rijden om te vragen naar een stukje vilt of kachelkoord.

Groetjes! Suhela
 
Beleef jij plezier aan Hiking-site.nl?
Overweeg dan een (eventueel maandelijkse) vrijwillige donatie te doen via onderstaande knop:


Steun Hiking-site.nl door aankopen te doen via de volgende links (een kleine commissie op aankopen zijn de verdiensten):

Bovenaan