Camelbak in de vriezer?

Registreer en meld je aan, of geef een bijdrage om de site financieel te steunen.


Een deel sterft echter ook wel af, maar lang niet genoeg om het te steriliseren.
Nee, dat is dus absoluut niet waar. Bacteriën gaan bij een temperatuur beneden -18C in een soort winterslaap, maar sterven dus niet af. Ook niet een deel of zo... Dit is een wijdverbreid misverstand.
Als je je waterzak na een aantal maanden uit de vriezer haalt zitten er nog evenveel levende bacteriën in als toen je 'm in de vriezer stopte.

(En voordat nou iemand gaat roepen "wat weet jij daar nou van"....ik ben HACCP gecertificeerd voor de horeca in zowel Nederland als Frankrijk)
 
Dus ook geen gletscherwater drinken jongens en meisjes! Gletsjer.
Ik begreep dat er (in Zwitserland) gruis in zit, dat dat de reden is dat je het niet moet drinken. In Scandinavie wel gedronken, het lijkt daar op z'n minst schoon.

Maar in de winter gebruik ik wel het argument over koud water dat er weinig bacterien in kunnen leven, dat het daarom "schoner" is. Het lijkt me anders dan het vriezer verhaal omdat je er de bacterien zelf instopt. Is het een goed argument?
 

Beleef jij plezier aan Hiking-site.nl?
Overweeg dan een (eventueel maandelijkse) vrijwillige donatie te doen via onderstaande knop:


Steun Hiking-site.nl door aankopen te doen via de volgende links (een kleine commissie op aankopen zijn de verdiensten):


Terug
Bovenaan