Materiaal-nieuws van december 2009
Onderstaand een overzicht van nieuws op het gebied van buitensport-materiaal uit december 2009. Klik op de titel om het volledige bericht te lezen:
- Traser vanaf nu vertegenwoordigd in Nederland (01-12-2009, 00:21)
Traser, de Zwitserse fabrikant van sporthorloges, wordt sinds kort ook vertegenwoordigd in Nederland. Dutchmove, het bedrijf achter de webshop SportXL.nl, is sinds kort importeur en distributeur van de horloges die vooral opvallen door de toepassing van Trigalight, de tritium lichtbron op hun wijzerplaten. - Cordo Moffs: nostalgie in een trendy jasje (01-12-2009, 10:31)
Als je ze ziet, herinner je je weer de oude fietsmoffen van opa en oma. Die grote leren wanten met lekker warme wollen binnenkant, vastgemaakt aan het stuur van de fiets. Handen in de moffen: een slimme oplossing tegen weer en wind! - Nieuwe winterbroeken van Fjällräven (01-12-2009, 10:43)
De outdoor-broeken Karl (voor heren) en Karla (voor dames) in hun varianten zijn de bestverkopende broeken van Fjällräven. Tienduizenden zijn er inmiddels van erkocht. Voor de winter 2009/2010 is er een nieuwe, winterbestendige versie, uitgevoerd met een ademende, wind- en waterdichte Hydratic-Liner. Onveranderd zijn de perfecte pasvorm, het uiterst robuuste G-1000 buitenmateriaal en de grote hoeveelheid zakken. - Nieuwe winterrugzakken van Bergans (02-12-2009, 16:29)
Bergans of Norway produceert al meer dan 100 jaar rugzakken. Het aanbod varieert van kinderrugzakken van 10 liter tot grote trekkingrugzakken met een volume van 130 liter. Alle rugzakken zijn uitgerust met een anatomische draagsysteem, dat het gewicht gelijkmatig over de rug verdeelt. De draagsystemen van Bergans werden reeds vaak geprezen en met vele prijzen beloond. De groeiende expertise van de grote trekkingrugzakken wordt door Bergans ook gebruikt voor de kleinere rugzakken om maximaal comfort in alle maten en gewichtsklassen te realiseren. - Nieuw winddicht softshell jack van VAUDE (10-12-2009, 10:15)
Het Wintry Jacket is een veelzijdig windproof 100 softshell fietsjack. De binnenkant van deze softshell is met fleece gelamineerd. In combinatie met de soepele softshell stof staat dit garant voor een optimale warmte- en bewegingsvrijheid. Welke activiteit je ook onderneemt: met het Wintry Jacket voel je je als een vis in het water! - A-solar speelt in op snel groeiende energiebron (15-12-2009, 12:41)
Uit onderzoek door de Universiteit van Twente blijkt dat zonne-energie 1 van de snelst groeiende energiebronnen is. Zonne-energie is een duurzame vorm van energie, het raakt nooit op en de productie drukt veel minder zwaar op het milieu dan conventionele methoden omdat er veel minder broeikasgas CO2 vrijkomt. Zonne-energie is het meest bekend van de grote panelen bovenop daken, maar tegenwoordig bestaan er ook mobiele oplossingen op zonne-energie. - GiSTEQ PhotoTrackr Mini DPL900 GPS Multi Platform phototagger (15-12-2009, 12:46)
De populaire GiSTEQ DPL700 krijgt een meer dan waardige opvolger in de DPL900. Deze laatste telg van GiSTEQ staat garant voor het snel en eenvoudig plaatsen GPS locatie informatie in digitale foto's. Zodat u nooit meer vergeet waar u een foto heeft genomen. Bovendien deelt u foto's eenvoudig met anderen op online diensten als Flickr of Picasa. De DPL900 is geschikt voor Windows (32/64 bits) als Mac platform. Tevens is er een upgrade beschikbaar voor het phototaggen van RAW bestand formaat foto's. Of dit nog niet genoeg is kunt u uw DPL900 bovendien optioneel upgraden met Sport recorder functionaliteit. Zodat ook uw sportieve prestaties feilloos vastgelegd en geanalyseerd kunnen worden. Kortom een must have gadget voor recreanten, vakantiegangers, (hobby)fotografen en sportievelingen. - Kids Arctic Fox Jacket beschermt kleintjes tegen bittere kou (16-12-2009, 10:52)
Bij het Duitse VAUDE staat de familie centraal. Naast het feit dat het familiebedrijf op het hoofdkantoor een eigen kinderdagverblijf heeft en er een intensieve samenwerking bestaat met het Waldkindergaerten, is dit ook in de collectie terug te zien. Om de bittere winterse kou te trotseren introduceert VAUDE deze winter speciaal voor de kleintjes het super warme gewatteerde Kids Arctic Fox Jacket. - Sensatie van Garmin: Custom Maps (18-12-2009, 15:11)
Nog net op tijd voor de feestdagen komt Garmin met een sensatie: vanaf nu is het mogelijk om in verschillende outdoor-ontvangers van het merk ook eigen kaarten en rasterkaarten te gebruiken. Dit alles dankzij een kosteloze upgrade van de software en enkele eenvoudige stappen. De nieuwe functionaliteit heet simpelweg Custom Maps. - Montane voortaan ook in Nederland verkrijgbaar (22-12-2009, 13:32)
Montane, het Engelse merk dat internationaal inmiddels een flinke naam heeft opgebouwd op het gebied van betaalbare, lichtgewicht en duurzame outdoorkleding, zal vanaf nu ook in Nederland verkrijgbaar zijn. Importeur Jongejans Trading heeft het merk in de portfolio opgenomen en zal via een breed dealernetwerk de producten van Montane aan de man brengen. - Multi-Sports GPS van Satsports (28-12-2009, 23:02)
De weerbestendige geavanceerde Multi-Sports GPS van Satsports is de must have gadget voor iedere avontuurlijk aangelegde buitensporter. Als eerste in zijn soort biedt dit multi functionele GPS apparaat u een geheel nieuwe dimensie in het beleven en herbeleven van uiteenlopende buitensporten. Sporten die u het gehele jaar door kunt beoefenen. De 3 voorgeïnstalleerde applicaties zijn speciaal ontwikkeld voor skiën, snowboarden, golfen, hardlopen, fietsen, mountain biken, hiken en wandelen. Het GPS toestel kan optioneel worden uitgebreid tot compleet navigatie instrument middels de aanschaf van de wegenkaarten van West-Europa.
Dit materiaal-nieuws kun je gratis opnemen op je eigen site, als je gebruik maak van de RSS-feed: . Lees hier meer over de Hiking-site.nl RSS-feeds.
Het feit dat producten worden vermeld in de nieuws-items wil niet zeggen dat ze ook daardwerkelijk zijn uitgetest door de beheerder(s) van deze site. De informatie is in bijna alle gevallen beschikbaar gesteld door de fabrikant/importeur.
Mocht je zelf materiaal-nieuws weten dat hier tussenpast, mail me dan!
|